Освітлення в ТРЦ: продаж, комфорт та безпека відвідувачів

Зміст:

У всьому світі торгові центри стали справжніми символами міст, місцями, де сходяться торгівля, розваги та соціальна активність. Однак мало хто замислюється про роль, яку відіграє система освітлення у забезпеченні комфорту та безпеки відвідувачів. Освітлення у торговому центрі – це не просто функціональний елемент, це інструмент, що сприяє підвищенню продажів, створенню певної атмосфери та забезпеченню безпеки. Сьогодні ми поговоримо про те, як правильно організувати освітлення ТРЦ, які види світильників можна використовувати і де їх купити за найвигіднішими цінами.

Основні завдання освітлення у ТРЦ

Система освітлення ТРЦ виконує низку важливих завдань, які безпосередньо впливають на досвід відвідувачів та ефективність бізнесу:

 1. Створення атмосфери. Світло має неймовірну здатність впливати на настрій людей. Правильно спроектована система освітлення здатна створити затишну та привабливу атмосферу, що сприяє тривалому перебування відвідувачів у ТРЦ та збільшує ймовірність покупок.
 2. Підтримка комфорту. Відвідувачі ТРЦ проводять тут години, й важливо, щоб освітлення було комфортним для очей. Занадто яскраве або, навпаки, тьмяне освітлення для ТЦ може викликати дискомфорт та втому.
 3. Підкреслення архітектурних деталей. Торгові центри часто мають складні архітектурні рішення та дизайн. Система освітлення дозволяє підкреслити ці деталі та зробити простір привабливішим для відвідувачів.
 4. Забезпечення безпеки. Освітлення у торговому центрі відіграє важливу роль у забезпеченні безпеки відвідувачів. Добре освітлені зони знижують ризик нещасних випадків та злочинів.

Норми освітленості для торгових приміщень

Як правильно організувати освітлення ТРЦ – це складне завдання, яке потребує балансу між естетикою та функціональністю. Згідно зі стандартами, встановленими в Україні, мінімальне освітлення для ТРЦ становить 300 лк (люксів), проте часто підприємства прагнуть вищих показників для досягнення оптимального комфорту та візуального впливу.

Види освітлення у ТРЦ

У системі освітлення ТРЦ використовуються різні види світильників та підсвічування:

 1. Загальне освітлення. Це основне освітлення для ТРЦ, що забезпечує рівномірне покриття всього простору. Часто для цієї мети використовуються світильники для стель або люстри, оснащені LED-лампами високої потужності.Общее освещение
 2. Освітлення периферійних зон. Такі зони, як коридори, шляхи прямування та під'їзди, потребують особливої уваги. Трекові світильники дозволяють гнучко регулювати напрямок світла і підкреслити архітектурні деталі. Освітлення периферійних зон
 3. Акцентне освітлення. Для виділення конкретних товарів або зон використовується освітлення, що їх акцентує. Воно дозволяє привернути увагу відвідувачів до певних предметів, таких як виставкові вітрини чи акційні товари.Акцентне освітлення
 4. Декоративне освітлення. Часто освітлення в торговому центрі стає важливою складовою всього інтер'єру. Крім непомітних точкових світильників використовуються гарні люстри, дизайнерська світлотехніка, світлодіодні стрічки, лінійні світильники. Декоративне освітлення
 5. Аварійне освітлення. Невід'ємною частиною безпеки ТРЦ є аварійне освітлення. У разі збою основної системи світла, аварійні джерела світла автоматично включаються, забезпечуючи евакуацію відвідувачів.Аварийное освещение

Обладнання для освітлення торгових центрів

Правильний вибір обладнання – запорука ефективної системи освітлення. У цьому контексті інтернет-магазин svetilnikof.com.ua надає широкий асортимент світильників різних типів та дизайну. Тут можна купити якісні LED-лампи, світильники для стель, трекові системи та інше обладнання за невисокою ціною зі зручною доставкою по всій Україні.

Основні помилки

Не завжди організація освітлення у ТРЦ здійснюється успішно. Ось деякі поширені помилки, яких слід уникати:

 • Недостатня освітленість. Неправильно підібране або недостатнє освітлення для ТЦ може призвести до негативного досвіду відвідувачів та погіршити візуальне сприйняття продуктів.
 • Неправильний вибір колірної температури. Невдалий вибір палітри світла може спотворити сприйняття товарів та архітектурних деталей.
 • Відсутність аварійного освітлення. Нехтування аварійним освітленням може спричинити серйозні наслідки у разі аварії.

Система освітлення у ТРЦ відіграє ключову роль у створенні затишної атмосфери, забезпеченні комфорту відвідувачів та підтримці безпеки. Вибір правильного обладнання, дотримання стандартів освітленості та уникнення поширених помилок – це важливі кроки на шляху успішної реалізації освітлення в ТРЦ. І пам'ятайте, що інтернет-магазин svetilnikof.com.ua готовий надати вам якісні рішення для організації освітлення за доступною ціною зі зручною доставкою.