Як вибрати ліхтарі для дачі для різної підсвітки

ліхтарі для садуВуличні світильники не просто забезпечують кращу видимість присадибної ділянки в нічний час, а й створюють затишну, казкову атмосферу. З їх допомогою можна до невпізнання перетворити ділянку, розділити простір на функціональні зони, підтримати обрану стильову концепцію ланшафтного інтер'єру.
Кожен користувач замислюється, як вибрати ліхтарі для дачі. І навіть, якщо дачне селище не підключене до лінії енергопостачання, це питання актуальне. Тільки пошук звужується до моделей з автономним живленням від сонячних батарей.

Від визначення до практики

Вуличний ліхтар в звичайному розумінні - світильник на високій опорі. Плафон може повноцінно передавати світіння однієї або декількох ламп, направляти його в сторони і вниз. Ліхтарі для саду або приватної території бувають найрізноманітніші в дизайні і виконанні. Опори для світильників відрізняються розмірами і способами установки:

  • короткі або середньої висоти щогли зі стійкою підставою;
  • кронштейни для кріплення до горизонтальних поверхонь (стіни, колони, дерева та ін.);
  • стовпчики.

Вони відрізняються формою і розмірами плафонів, художнім оформленням тримачів, способом установки (стаціонарні і переносні моделі) і виконують різні завдання. Одні служать функціональним джерелом підсвічування сходів, під'їзних доріг, огорожі, ганку, інші - декоративною прикрасою саду. Прилади функціональної групи використовуються тільки вночі, а декоративні радують оригінальністю, елегантним зовнішнім виглядом і вдень.

Характер освітлення і тип світлотехніки

Організувати підсвічування дачної ділянки можна кількома способами:

  • всеосяжне фонове світло. Тільки прозорі або матові плафони без металевих решіток та перегородок можуть забезпечити рівномірну заливку;
  • пряме або основне світло. Для цього потрібно ліхтарі для саду купити з прожекторами або софітами, які передбачають можливість направляти світловий потік в потрібному векторі. Ландшафтна композиція висвітлюється безпосередньо без використання відбитого або розсіяного світла;
  • локальне підсвічування. Потік випромінювання від ламп йде на поверхню, і відбивається у вигляді розсіяного світла, що падає на прилеглі вертикальні об'єкти (стіни, альтанки, живоплоти і ін.);
  • контурне освітлення, світильники для маркування. Ліхтарі встановлюються по периметру певного елементу ландшафту (ставка, басейну, альпінарію, клумби).


Різні опори світильників для багаторівневого освітлення

ліхтарі для саду купитиТип тримача плафона визначає призначення світлотехніки. Важливо продумати, як вибрати ліхтарі для дачі, щоб їх світіння не порушувало приватність сусідів. Пристрої у вигляді торшера на довгій опорі можуть використовуватися для освітлення забору, під'їзних доріжок. Якщо світло псує світлову картину сусідньої ділянки, потрібно підшукати пристрої спрямованого типу або з функцією регулювання висоти опори, встановлювати кут їх випромінювання, охоплювати лише свою територію.

Більш компактні прилади (до 50 см) стануть другим або завершальним рівнем підсвічування. Невисокі ліхтарі для саду висвітлюють тротуари і паркові стежки, зони відпочинку, можуть прикрашати клумби. Вони рятують від необхідності використання джерел нижнього світіння (вбудованих в тротуар світильників). Якщо для маркування додатково використовуються грунтові світильники, можна купити стовпчики середньої висоти для створення привабливого ландшафтного акценту з допомогою проникнення крізь листя насаджень світлових променів, все залежить від дизайнерської задумки.


Загальні риси всіх вуличних ліхтарів

Дачна ділянка, як правило, віддалена від комунікацій і постійного місця проживання. Тому екстер'єрна світлотехніка повинна бути міцною, надійною, витримувати всесезонні кліматичні умови і вандальні задуми недоброзичливців. Моделі на сонячних батареях найпрактичніші для дачі. Їх можна заховати і встановити по приїзду.

Сучасні виробники Italux, Markslojd, Nowodvorski, Norlys, Searchlight, чия продукція представлена ​​в нашому інтернет-магазині Svetilnikof, виготовляють колекції ліхтарів добротної збірки. Високий ступінь захисту корпусу IP4423-65 запобігатиме потраплянню пилу і вологи всередину плафона, надійність матеріалів - його деформацію від температурних перепадів або вітрового навантаження.

Опори виготовлені тільки з металу, плафони з загартованого скла, пластику різного ступеня обробки, полікарбонату, акрилу. Виробники вміло поєднують ці матеріали, компенсують недостатню міцність одного високою твердістю іншого (наприклад, скляні плафони захищають металевими решітками), малу естетичність металу вставками текстурованого скла та ін. Всі ці рішення, втілені в вишуканих ліхтарях, можна переглянути на нашому сайті svetilnikof.com.ua.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід