Скільки точкових світильників потрібно для кімнати?

Зміст:

Точкові світильники давно вже не є предметом розкоші та нікого не можуть здивувати. Пристрої використовуються для створення правильного освітлення, оформлення приміщень та навіть в якості внутрішніх компонентів декору. Існують спеціальні рекомендації для вибору продукту, які залежать від багатьох факторів. У цій статті ви дізнаєтеся, як розрахувати кількість точкових світлодіодних світильників.

Головне завдання точкових світильників

скільки точкових світильників потрібно на кімнатуПри виборі світильників для стель вам необхідно вирішити, з якою метою ви збираєтеся їх встановлювати:

 • освітлення окремих предметів інтер'єру або декоративних прикрас;
 • створення комбінованого освітлення та поділ кімнати на зони;
 • альтернатива люстрі задля повного висвітлення.

Світильники для підвісних стель можуть бути виготовлені з будь-якого матеріалу, обмежень немає. Ви можете купити вироби з алюмінієвих сплавів або екструдованого металу, та єдине, на що потрібно звернути увагу, це пропорційність висоти стелі розмірами закритої частини освітлювального приладу. Для різних продуктів вільний простір за стелею з гіпсокартону має бути від 2 до 10 см. Перш ніж вибрати та замовити відповідну модель, переконайтеся, що у вас є такий зазор.

Що впливає на кількість точкових світильників на квадратний метр?

У розрахунках немає нічого складного, якщо враховувати додаткові нюанси. Основними критеріями для розгляду є:

 • площа приміщення;
 • висота стін;
 • природне світло (в залежності від розмірів вікон та розташування будинку);
 • інші джерела світла (якщо вони присутні або передбачені проектом).

Скільки точкових світильників на квадратний метр приміщення використовувати багато в чому залежить від типу та потужності ламп. Наприклад, з потужністю 35W на кожні 1,5 м2 повинна бути одна лампа. Загальним рекомендованим значенням є висвітлення з мінімальною потужністю 20W на 1 м2.

Інші результати розрахунків будуть отримані, якщо точкові світильники використовуються тільки в якості додаткових джерел світла. Якщо початкового освітлення досить, ви можете самостійно визначити кількість, яскравість та розташування ламп, що оптимально відповідають існуючому дизайну приміщення.

Відстань від однієї лампи до іншої має бути не менше 30 сантиметрів. Не можна розміщувати освітлювальні прилади біля стін – мінімальна відстань в цьому випадку становить 20 сантиметрів. Якщо висота стелі становить менше 2,7 метра, потужність повинна бути менше 30W, в іншому випадку рівень освітлення буде занадто високим.

Скільки точкових світильників потрібно для кімнат різного призначення?

розрахунок точкових світильників на кімнатуПроектуючи освітлення, важливо взяти до уваги тип кімнати. Адже освітлення ванної та кухні істотно відрізняється від освітлення вітальні або робочого кабінету. Розглянемо найпоширеніші типи приміщення в будинку:

 1. Освітлення вітальні. Вітальня є центром сімейного життя. При виборі правильного освітлення ми повинні враховувати індивідуальні завдання освітлення. Скільки точкових світильників потрібно на кімнату 20 метрів? Для вітальні розміром 4x5 метрів (20 м2) сумарна потужність точкових джерел світла в кімнаті становить 40W. Ідеально підходить енергозберігаючі світильники, які заощаджують до 80% енергії. Ви повинні враховувати колір стін та меблів. Чим темніше колір меблів, тим більше світла буде поглинено. Ви можете створити основне освітлення за допомогою загального освітлення, наприклад, використовуючи світильники на стелю.
 2. Освітлення кухні. Світло в кухні вмикається часто та горить довго, тому ми рекомендуємо використовувати енергозберігаючі світлодіоди, які не тільки економлять енергію, а й можуть змінювати колір освітлення. Інтенсивність світла близько 35W /м2 рекомендується для кухонь з кухонними стільницями. На додаток до центрального стельового висвітлення ви також можете використовувати точкові світильники для шаф, які ідеально висвітлюють кухонну стільницю.
 3. Освітлення спальні. Розрахунок кількості точкових світильників на кімнату для сну також дуже важливий. Тому ми не повинні забувати про спальню, при тому що в наш час вони призначені не тільки для сну. Кількість ламп розраховується за тим же принципом, що й для вітальні. Скільки точкових світильників потрібно на кімнату 15 метрів? Загальна потужність повинна становити не менше 300W.
 4. Освітлення ванної кімнати та туалету. Є суворі правила для освітлення у ванній кімнаті, оскільки електрика та вода легко утворюють смертельний тандем. Стандарт визначає, що освітлення повинно розташовуватися на відстані не менше 60 см від ванни або душової кабіни та повинно мати ступінь захисту не менше ніж IP44.

Світлодіодні точкові світильники на ринку пропонуються багатьма брендами. Особливу увагу слід приділити таким виробникам, як Italux, Kanlux, Luminex, Mantra, Markslojd, Norlys – це бренди, які давно користуються міжнародним визнанням.