Підсвітки
Підсвічування для картин: будова, призначення, стилізація
Тренд сучасності – нестандартне застосування систем освітлення. Так світильники для підсвічування картин крім прямого призначення – освітлення художніх шедеврів, використовуються для будь-якого акцентного виділення значущих предметів, архітектурних вишуканостей та барельєфів на стінах чи меблевих гарнітурах.
Переваги спеціального підсвічування перед іншими світильниками
- Правильне світло. Світильники настінні для підсвічування картин поширюють світло під оптимальним кутом, найкращим чином підкреслюють красу вибраного об'єкту. Лінійні освітлювальні пристрої, що закріплені на ніжці-дузі, містять унікальний корпус з відбивачем та світловим піддашком. Потік світіння одрізається на оптимальній висоті, щоб рівномірно освітити потрібне зображення і не створювати сліпучого ефекту, відблисків та затемнень.
- Зміна траєкторії світіння. Виробники ретельно прораховують кут падіння світла, щоб ракурс висвітлення зміг підкреслити насиченість палітри обраного панно, картини або постеру. Також передбачені рухливі шарніри плафона, за рахунок яких користувач сам регулює положення променю (Nowodvorski PICASSO).
- Простий монтаж. Настінне підсвічування для картин – це ті ж самі бра, тільки в іншому виконанні. Спосіб встановлення залишається ідентичний. Деякі моделі можуть підключатися до центрального вимикача або містити шнур для активізації просто на корпусі (модель Searchlight Picture).
Нестандартне застосування
Правильно підібране підсвічування для картин та дзеркал може не виділяти картину або панно із загальної дизайнерської концепції інтер'єру, якщо об'єкт не претендує на роль акценту. Пристрої потрібної потужності рівномірно розсіюють світло по периметру кімнати, можуть монтуватися не тільки на стіни, але й в стелю, підлогу.
Немає межі фантазії дизайнерів. Щоб не обмежувати фахівців в пошуках неординарних рішень застосування, сучасні виробники випускають стельові світильники, бра для підсвічування картин різного дизайну. В їх конструкції переважають сучасні мотиви:
- легкість, ненав'язливість відтінків натуральної палітри;
- відсутність декору;
- мінімум складних компонентів, лаконічна, зрозуміла структура;
- правильна геометрія форм.
Колір та світло
Підсвічування картин в інтер'єрі може посилити ефект від споглядання художніх шедеврів або звести нанівець всі старання художника. Для цих функцій підходять не всі лампи. Джерело світіння повинно передавати неспотворені кольори, випромінювати тепло-біле світло з мінімальним вкрапленням інфрачервоного та ультрафіолетового спектра.
Декоративне підсвічування картин в галереях та виставкових залах експлуатується інтенсивно, тому лампи повинні мати тривалий ресурс роботи, економно споживати енергію, обмежувати перетворення електрики в тепло. Щоб температурний фон негативно не позначався на збереження картин, виробники передбачають надійну теплоізоляцію корпусів таких пристроїв.
Кращими в даному амплуа вважаються світильники для підсвічування картин світлодіодні. Але їх передача кольору трохи нижча, ніж галогенних джерел світла. Старовинні картини, контрастність яких втрачається з роками, краще висвітлювати саме такими лампами. Щоб барвовий шар не деформувався при тепловій дії, потрібно дотримувати дистанцію між світильником та полотном (1м / 100 Вт).
По дизайну підсвічування для картин не повинні відволікати увагу від художнього об'єкта. Необхідно підбирати моделі, які створюють завершений смисловий ансамбль з полотном та рамою, органічно вбудовуються в композицію творів, що демонструються.